Skelbiamas konkursas „Mokinių dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos projektams“

• Paskelbta: 2021-10-02
  • Kategorija: Konkursai

Projekto tikslas – skatinti mokinių iniciatyvą Klaipėdos mieste, burti mokinių ir mokyklų bendruomenes skatinant jas prisidėti prie Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo, atsižvelgiant į Darnaus vystymosi tikslus, didinti mokinių įtraukimą į sprendimų priėmimo procesus, sudarant jiems sąlygas priimti sprendimus dėl dalies Europos jaunimo sostinei 2021 numatyto biudžeto panaudojimo.

Gimnazistai, tardamiesi su mokyklos bendruomene, galės savarankiškai nuspręsti, kokius projektus nori įgyvendinti savo mokykloje, o kurios idėjos vertos netgi Savivaldybės finansavimo.  Vienam projektui įgyvendinti gali būti skiriama iki 1,5 tūkst. eurų, pagrindinė sąlyga teikiant siūlymus – sąsaja su Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimu, be to, projektas turėtų būti skirtas mokyklos bendruomenei. Konsultacijas ir metodinę pagalbą mūsų gimnazijoje teikia direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laurina Vaitkienė. Dvi, o gal ir trys išrinktos mokinių idėjos bus finansuojamos Mokinių dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis iš Jaunimo politikos plėtros programos. Moksleiviams suteikiama išskirtinė galimybė teikti idėjas savo mokymosi aplikai gerinti, už jas balsuoti bei kartu su mokyklų mentoriais jas įgyvendinti. Dalyvauti kviečiami visi, kurie yra neabejingi mokyklos pokyčiams.

Autorius:
Laurina Vaitrkienė