GIMNAZIJOJE - INŽINERINĖ SAVAITĖ

  • Paskelbė : Jurgita Račkauskienė
  • Paskelbta: 2022-02-24
  • Kategorija: Renginiai

„Atsinaujinančios energijos ištekliai“ – tokia tema vienijo Baltijos gimnazijos inžinerinės savaitės 15 veiklų intriguojančiais pavadinimais (,,Kas išgelbės pasaulį?, ,,Ping-Pong“, ,,Juodoji dėžė“, ,,Kitokie augalai ir gyvūnai“, ,,EkoPoli“ , ,,STEAM dėžė“, ,,Spalvos“ ir kt.).

Naujai įkurtoje robotikos klasėje su 3D akiniais sukosi virtualių aplinkų kūrėjai, gamtamokslinėje laboratorijoje sukurtas ir išbandytas vandens filtras, chemijos kabinete – pagamintas ekoplastikas ir ištirtos jo savybės, fizikos kabinete – suprojektuotos ir pastatytos vėjo, saulės ir vandens mini jėgainės, išbandytos 3D spausdintuvų galimybės.

Tiltų statytojams teko netradicinė statybos medžiaga – spagečiai…. Iš buityje naudojamų kasdienių daiktų, įvairiausio dydžio dėžučių sukonstruoti žinomi pasaulio pastatai: Kosmoso adata (Sietlas, Vašingtonas, JAV), Sofijos soboros (Stambulas, Turkija), Sidnėjaus operos teatras (Sidnėjus, Australija) ir kt. 

Inžinerines veiklas (,,Voriukai”, CD važiuoja”) gimnazistams organizavo ir Klaipėdos universiteto mokslo darbuotojai. Kuo gi siejasi voriukai ir inžinerija, ir kodėl CD ne groja, o važiuoja? Visa tai kartu su dėstytojais mokiniai aiškinosi užsiėmimų metu. 

Inžinerinių žinių sėmėsi ir Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai: Telšių STEAM centre atliko praktines užduotis, eksperimentus, prisiminė ir pritaikė fizikos dėsnius.

Inžinerinių veiklų savaitė – tai dar vienas būdas gimnazistams kitaip mokytis, atrasti naujus dalykus, patirti ir suprasti, sieti turimas žinias su praktika.

 

 

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos